Mariusz Kuszaj

- Grafik Rysownik Animator -

Grafik z powołania

Grafika

Swoją przygodę z grafiką na poważnie rozpocząłem jakieś 8 lat temu od zabawy w fotomontaż. Później dokupiłem tablet graficzny i wziąłem się za to na poważnie. Zacząłem rysować tak cyfrowo jak i tradycyjnie. Szkoliłem się przerabiając mnóstwo kursów online, bo nie jestem adeptem jakiejkolwiek plastycznej uczelni.

W pewnym momencie mojego graficznego rozwoju musiałem przystopować, bo co chwile uczyłem się czegoś nowego i nie miałem czasu na doskonalenie się w tym co już potrafiłem. Tak też zrezygnowałem między innymi z webdesignu oraz składu cyfrowego ale dzięki temu miałem więcej czasu na praktykę w rusunku oraz animacji.

Animacja

Pierwsze animacje stworzyłem jeszcze w szkole podstawowej. Były to animacje poklatkowe rysowane na rogach szkolnych zeszytów. Prosty patykowaty ludzik, który biegał, skakał i omijał przeszkody.

Późniejszym kiedy odkryłem, że mogę za pomocą animacji ożywiać moje własne rysunki, to byłem wręcz zachwycony. Spędzałem długie godziny testując co uda mi się uzyskać.

Później przyszedł czas na naukę kompozycji, kolorystyki i przede wszystkim storytelling. Bo animacja to medium do opowiadania historii, ale to jaką opowiemy to zależy już tylko od nas samych. Czy będzie to reklama? Instrukcja obsługi? Prezentacja korzyści klienta? Historia firmy?
Ty decydujesz! Ja realizuję.

animator z zamiłowania.

Jeżeli przekonałem Cię do współpracy

To nie wahaj się ani chwili i napisz do mnie